>
>

Srp 29

Skončilo 10 dní nabitých zábavou, zážitky a získáváním zkušeností. Každý z nás něco svého dovezl a něco si také odvezl. Dohromady jsme tak vytvořili plnohodnotný kurz naplněný vším, co každý z nás znal a o co se chtěl podělit.

Ale opravdu to všechno končí?
NE!!!

To, co jste si z kurzu všichni odvezli, je sice důležitá část vodácké nauky a praxe, ale jedná se jenom o základy. O ty je potřeba nadále pečovat a zdokonalovat je. Mistrem se člověk stane jenom pravidelným a tvrdým tréninkem.

A proto jsme pro Vás připravili další možnosti jak se zlepšovat.

Odchytni si svého instruktora
Mnoho z nás se pohybuje různě po republice i mimo ni. Lze se tedy individuálně domluvit na případných dalších trénincích či odzkoušení.
– Slunda/Rimmer – Praha, Brno, a skoro kdekoli jinde…
– Luďa – Vysoké Mýto, Pardubický kraj, sem tam Liberec
– Hvězdář a Mo-vo-kl (vodácký klub skautů z Modřan) – Praha, mo-vo-kl@googlegroups.com, http://modrany.skauting.cz/padlovani
– Fialík – Praha, Třebíč – záchrana, eskymáky, kajak

Časem přibudou další…

Zlepši se a zdokonaluj
14. – 16. října 2011 se koná na umělém slalomovém kanále v Roztokách u Křivoklátu Kurz divoké vody.
Kurz je zaměřen na zdokonalení a rozvíjení dosavadních znalostí a dovedností získaných při jízdě na divoké vodě. Dále je pak preferována bezpečnost a záchrana tonoucího a materiálu.
Víkend divoké vody – přihlašte se!

Buď nejlepší!
Od jara 2012 se opět otevře Kapitánská lesní škola vodních skautů. Je určena pro široké spektrum účastníků, nejen vodáckých. Za zmínku stojí plachetní víkend, dále pak víkend divoké vody, letní běh u řeky, a protože se vodák nebojí vody v jakémkoli skupenství, tak závěrečný víkend na horách. To vše nabité přednáškami a vyplněno praxí. Samozřejmě s možností získat kvalifikaci Instruktor vodní turistiky nebo složit Kapitánskou zkoušku.

Máte z čeho vybírat, a tak už se na vás (a vaše požadavky) těšíme…

Srp 7

Tak už se nám to blíží…

Začátek: 12. 8. 17:45 na nádraží v Ledči nad Sázavou
Konec: v neděli 21. 8. odpoledne

S sebou: buzolu, neopren, pádlo, vestu, brýle na potápění, ploutve, šnorchl, doplatek za kurz 1.000,– (ti co nebyli na prvním víkendu 1.600,–), kompletně vyplněnou přihlášku – ti co nedodali + další věci, které uznáte za vhodné

V případě špatné čitelnosti vzkazu v láhvi zkuste nahlédnout do útržků zápisníku bláznivého Lorda McSweeneyho, možná při svých cestách narazil na podobné znaky.

Pokud máte nějaké oblíbené písně, které zpíváte v oddíle a rádi byste si je zazpívali i na Drageru, tak mi pošlete jejich seznam ať máme z čeho tvořit zpěvník